Molykote L-1568

Molykote® L-1568 Process Gas Oil

Chemicznie obojętny syntetyczny polialfaolefina (PAO) olej przeznaczony do stosowania w sprężarkach, w których olej jest poddawany trudnym warunkom chemicznym w szczelności strumieniowi gazów, takich jak HCI i chlorek metylu. Olej ten jest szczególnie przeznaczony do pracy w sprężarkach obsługujących  procesy chemiczne, w których strumienie gazów procesowych zawierają mniej niż 2% tlenu (ponieważ olej zawiera preparaty przeciwutleniające), a składają się z gazów korozyjnych, takich jak HCI, HBr lub chlorek metylu. Olej Molykote L-1568 nie tworzy osadu z  pozotałości z oleju przepracowanego ani żelu pomimo  obecności wielu agresywnych gazów, które mogłyby zepsuć konwencjonalne oleje do sprężarek rotacyjnych, śrubowych, łopatkowych, kompresorów, pomp próżniowych i obiegowych. Specyficzny opracowany dla potrzeb tak specyficznych warunków pracy inhibitor korozji hamuje korozję w środowisku kwaśnym.

Największe zalety produktu to wysoka wydajność pracy w warunkach dużej wilgotności, odporność na wiele związków chemicznych i wysokie temperatury i doskonała ochrona przed korozją oraz pienieniem się produktu, kompatybilność z innymi olejami syntetycznymi doskonała ochrona i smarowanie urządzeń wirujących, pomp tłokowych, pomp  śrubowych, sprężarek, tłokowych, odśrodkowych oraz pomp próżniowych i dmuchaw. Ponadto olej Molykote L-1568 doskonale chroni elementy ruchome y sprężarki przed szkodliwym wpływem takich par gazu jak chlorek metylu i kwas solny. Stosowanie oleju Molykote L-1568 gwarantuje mniejsze zużycie energii, mniejsze zużycie środków smarnych, pracę w szerszym zakresie temperatur, dłuższe okresy eksploatacji oleju, wydłużony bezawaryjny czas pracy  a co za tym idzie niższe koszty utrzymanie eksploatowanego sprzęty w sprawności technicznej.

Podstawowe dane produktu Molykote L-1568

Norma Treść Jednostka wynik
CTM 0176 Kolor bursztynowy
Skład: Olej bazowy-Polialfaolefiny (PAO), dodatki inhibitory korozji
ASTM D2270 Indeks Lepkość oleju bazowego mm ² / s 140
DIN 51 562 Lepkość oleju bazowego w temperaturze 40 ° C mm ² / s 68
DIN 51 562 Lepkość oleju bazowego w temperaturze 100 ° C mm ² / s 10
ISO 6247 Skłonność do pienienia  ml <25
ASTM D-2422 Klasa lepkości na ISO w 25° C VG 68
DIN ISO 3016 Temperatura krzepnięcia ° C -30
ASTM D 2896 Liczba kwasowa mg KOH na 1 g 0,2
ASTM D 1401 Oddzielanie od wody (deemulgacja) ml / ml / ml (min) 40/40/0 (1)
DIN 51 757 Gęstość w 15 ° C g/ml 0,842
DIN ISO 2592 Temperatura zapłonu ° C 297
DIN ISO 2592 Temperatura zapłonu(tygiel zamknięty0 ° C 269
ASTM D665, B Zdolność do zapobiegania korozji test został zakończony pomyślnie
ASTM D665, B Stopień korozji na płytce miedzianej - 1b
Stabilność termiczna Pozytywny wynik testu
DIN EN ISO 3405 Temperatura wrzenia ° C >=260
Właściwości wybuchowe brak
Właściwości utleniające brak

ASTM: Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów.
ISO: Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna.
DIN: Deutsche Industrie Norm

Opakowanie produktu: 18,9 litra

Trwałość i przechowywanie:  w przypadku przechowywania w   oryginalnych zamkniętych pojemnikach, produkt ten posiada okres trwałości wynosi 60 miesięcy od daty produkcji.

Normy i atesty: produkt wodoszczelny( odporny na wodę).

Produkty o podobnym zastosowaniu lub składzie chemicznym; Corena S4 P68, Corena S4 R 68, Corena S3 R68, Cetus PAO 68, Cygnus Compressor PAO 68, Pneumatikol SSS, Anderol FG XL, Chemlube 268, Shell Madrela GS, Shell Gas Compressor Oil S4 RN.

Tagi: olej syntetyczny do sprężarki tłokowej, olej syntetyczny do sprężarki śrubowej, olej syntetyczny do sprężarki odśrodkowej, olej syntetyczny do pompy próżniowej, olej syntetyczny VG 68, jaki olej do pompy próżniowej.

olej sprężarkowy PAO

odporny na chemikalia syntetyczny olej sprężarkowy

olej sprężarkowy Shell

olej sprężarkowy karta charakterystyki

olej do kompresora sprężarek
olej do sprężarki śrubowej
Our website is protected by DMC Firewall!