Smary wysokotemperaturowe Krytox

Krytox® XHT smary do ekstremalnie wysokich temperatur

Podczas gdy większość produktów naftowych zaczyna się degradować wcześniej, to już podstawowe smary Krytox™ mają znacznie szersze zakresy temperatur powyżej 200°C.

Smary Krytox ™ produkowane sa na bazie flourowanych olejów syntetycznych, zawierają tylko węgiel, tlen i fluor. Ponieważ wodór nie jest obecny, te produkty są niepalne. Nie będą się palić ani wspierać spalania, nawet w 100% ciekłym lub gazowym tlenie. Smary Krytox są chemicznie obojętne dla praktycznie wszystkich chemikaliów stosowanych branż, a także są nierozpuszczalne w większości rozpuszczalnikach, ale są rozpuszczalne w wysoce fluorowanych cieczach i niektóre płynach nadkrytycznych takich jak CO2.

Smary Krytox z serii XHT są jeszcze bardziej skuteczne w wysokich temperaturach, niezależnie od czasu pracy. Za pomocą olejów bazowych, zagęszczaczy i dodatków z chemią, zaprojektowane do tworzenia wysokiej i niskiej lepkości tych produktów są przeznaczone do użytku wyłącznie w bardzo wysokim zakresie temperatur. Dostępne w kilku gatunkach, które zapewniają ochronę antykorozyjną, dodatkowe wiązania i właściwości nie topiące się, te smary mają zastosowania w różnych gałęziach przemysłu, w tym chemiczne, tekstylne, opony, lotnictwo, przenośnik, szkło, folia z tworzywa sztucznego, produkcja włóknin oraz wydobycie i obróbka metali.

Smary wysokotemperaturowe Krytox ™ XHT są dostępne z przydatną temperaturą zakresy do 360 °C (680 °F) do ciągłego użytkowania, z chwilowymi warunkami do 400 °C (752 °F), jeśli są stosowane we właściwych warunkach z okresowym ponownym smarowaniem.

Stabilność termiczna i oksydacyjna rozkładu termicznego Olejów Krytox ™ zachodzi w zależności od zastosowanej metody badawczej oraz w jaki sposób mierzy się punkt początkowego pogorszenia.
Poprzez różnicową analizę termiczną następuje pogorszenie w około 470 ° C (878 ° F) przy braku powietrza. Technika izoteniskopowa wykazuje początkową dekompozycję w punkcie 355 ° C (671 ° F) mierzoną przez zwiększenie nadciśnienia. W temperaturze 355 ° C (671 ° F) szybkość rozkładu wynosi około 0,03% wagi na dzień. W temperaturze 399 ° C (750 ° F) szybkość rozkładu wzrasta do 1,3% wagi na dzień. Podczas testowania w atmosferze azotu przez sześć godzin w temperaturze 371 ° C (700 ° F), Krytox ™ nie wykazywał wzrostu liczby neutralizacji ani znaczącej zmiany lepkości. 

Krótki opis smarów odpornych na wysokie temperatury Krytox™ XHT:

 • XHT-S i XHT-SX - Seria standardowa wysokotemperaturowych smarów Krytox.
  Temperatura stosowania: 250-320 °C (482-608 ° F)
  Typowe zastosowania: Małe lub duże łożyska z stosunkowo wysokie prędkości. Większa lepkość, niższa odparowanie oleju przedłuża żywotność.
 • XHT-AC i ACX - Seria antykorozyjna smarów Krytox do wysokich temperatur 
  Temperatury stosowania: 250-320 °C (482-608 ° F)
  Typowe zastosowania: Dla maszyn, które działają krócej czas trwania z częstym włączaniem i wyłączaniem. Często chłodzone maszyny wymagają dodatków antykorozyjnych.
 • XHT-BD, BDX, i BDZ  - Seria smarów Krytox do ekstremalnie wysokich temperatur i bardzo silnego wiązania do podłoża (extra bonding grades) 
  Zakres temperatur: 300-400 °C (572-752 ° F)
  Typowe zastosowania: do użytku podczas ruchu maszyny nie jest czysto rotacyjne. Ten smar nie topi się przy użycie w wysokiej temperaturze i zapewnia lepszą przyczepność substrat.

 

Właściwości techniczne smarów na wysokie temperatury Krytox ™ XHT
Typ/Rodzaj Zagęszczacz Lepkość (cSt) Zmienność (ASTM D2595)

Dodatek

antykorozyjny

Typ Właściwości dla 40 °C
(104 °F)
dla 100 °C
(212 °F)
dla 200 °C
(392 °F)
dla 204 °C (399 °F) (%)
XHT-S PTFE Niskie tarcie max. temp. 300 °C (572 °F) 500 46 6.8 <1 niedostępny
XHT-SX PTFE Niskie tarcie max. temp. 300 °C (572 °F) 738 65 8.8 <0.4 niedostępny
XHT-AC PTFE Niskie tarcie max. temp. 300 °C (572 °F) 500 46 6.8 <1 TAK
XHT-ACX PTFE Niskie tarcie max. temp. 300 °C (572 °F) 738 65 8.8 <0.4 TAK
XHT-BD Nietopliwy Bardzo silne wiązanie do podłoża 500 46 6.8 <1 niedostępny
XHT-BDX Nietopliwy Bardzo silne wiązanie do podłoża 738 65 8.8 <0.4 niedostępny
XHT-BDZ Nietopliwy Bardzo silne wiązanie do podłoża 1023 88 11.4 <0.3 niedostępny

 

Spis temperaturowych smarów Krytox XHT:

Smar Krytox XHT-AC Grease

Specjalny smar wysokotemperaturowy do 320 °C z niskim odparowaniem oleju, który zapewnia ochronę przed zużyciem i korozją, stosowany w łożyskach przenośnika ślimakowego, łożyskach tekturnicy i papieru, łożyskach aluminiowych, spawarkach, wentylatorach wysokotemperaturowych, sprzęcie tekstylnym, ramie frezarki, wysokiej piece temperaturowe, systemy przenośników w zakładach szklarskich i aluminiowych, kalandrowe łożyska walcowe z materiału tekstylnego.

 

Smar Krytox XHT-ACX Grease

Specjalny smar wysokotemperaturowy do 320 °C z niskim odparowaniem oleju, który zapewnia ochronę przed zużyciem i korozją, stosowany w łożyskach przenośników do zakładów farbiarskich, łożyskach tekturnicy i maszyn papierniczych, produkcji puszek aluminiowych, spawarkach, wentylatorach wysokotemperaturowych, sprzęcie tekstylnym, ramie frezarki, wysokiej jakości piece temperaturowe, systemy przenośników w zakładach szklarskich i aluminiowych, kalandrowe łożyska walcowe z materiału tekstylnego.

 

Smar Krytox XHT-BD Grease

Specjalne wysokotemperaturowe smary do 400 °C o niskiej temperaturze parowania, zagęszczone nietopliwą substancją zagęszczającą, umożliwiający stosowanie w temperaturach powyżej temperatury topnienia pospolitych smarów. Ma lepkość 500 cSt przy 40 stopniach C.

 

Smar Krytox XHT-BDX Grease

Specjalny, smar do wysokich temperatur do 400 °C o niskiej temperaturze parowania, zagęszczony nietopliwą substancją zagęszczającą, umożliwiający stosowanie w temperaturach powyżej temperatury topnienia pospolitych smarów. Ma lepkość 738 cSt dla 40 stopni C.

 

Smar Krytox XHT-BDZ Grease

Specjalny smar wysokotemperaturowy do 400 °C o niskiej temperaturze parowania, zagęszczony nietopliwą substancją zagęszczającą, umożliwiający stosowanie w temperaturach powyżej punktu topnienia pospolitych smarów. Ma lepkość 1005 cSt dla 40 stopni C.

 

Smar Krytox XHT-NMX Grease

Smary opracowane dla smarów o wysokiej temperaturze z niskim odparowaniem oleju i zagęszczonych nietopliwą substancją zagęszczającą, aby umożliwić stosowanie w temperaturach powyżej temperatury topnienia pospolitych smarów. Smary te mają doskonałe smarowanie w szerokim zakresie temperatur od -15 do 350 stopni C z przerywanymi skokami do 400 stopni C.

 

Smar Krytox XHT-RUF

Smar ten jest specjalnym smarem wysokotemperaturowym z niskim odparowaniem oleju, który zapewnia ochronę przed zużyciem i korozją i jest kompatybilny ze wszystkimi elastomerami i tworzywami sztucznymi. Ma doskonałe smarowanie w szerokim zakresie temperatur, ale jest przeznaczony do pracy w temperaturach powyżej 200 ° C (400 ° F).

 

Smar Krytox HT-S Grease

Specjalny smar na wysokie temperatury do 320 °C z niskim odparowaniem oleju, zapewniający długą żywotność łożyska i kompatybilny ze wszystkimi elastomerami i tworzywami sztucznymi. Ma lepkość 500 cSt przy 40 stopniach C.

 

Smar Krytox XHT-SX Grease

Specjalny smar wysokotemperaturowy do 320 °C z niskim odparowaniem oleju, zapewniający długą żywotność łożyska i kompatybilny ze wszystkimi elastomerami i tworzywami sztucznymi. Ma lepkość 738 cSt przy 40 stopniach C.

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!