Syntetyczny olej sprężarkowy Molykote L-1268

Molykote ® L-1268 Synthetic Compressor Oil

Syntetyczny, jako olej bazowy (PAO- polyalphaolefine) olej sprężarkowy z inhibitorami korozji, inhibitorami utleniania o wysokich właściwościach tworzenia emulsji i szerokim zakresie stosowania w zakresie niskich i wysokich temperatur oraz wysokich właściwościach deemulgujących oraz gdzie występują wilgotne warunki pracy i wymagane są od środka smarnego dobre właściwości antykorozyjne. Stosowany zarówno w sprężarkach wszystkich typów (rotacyjne śrubowe, łopatkowe, tłokowe) jak i pompach próżniowych oraz wszędzie tam gdzie występuje ruch obrotowy i posuwisto-zwrotny(np. turbiny, systemy obiegowe). Ze względu na skład oleju (olej bazowy- polyalphaolefine (PAO), dodatki - inhibitory korozji i utleniania i czynniki zwiększające właściwości demulgujące) oraz jego parametry zapewniające długie wymiany oleju, mniejsze jego zużycie, zmniejszenie kosztów energii następują w wyniku stosowania tego produktu niższe całkowite koszty eksploatacji maszyn oraz zwiększona żywotność maszyn, w których eksploatujemy olej.

Smary syntetyczne są chemicznie tworzone przez wiele cząsteczek z węglowodorów (cegiełek). Są one wyposażone w identyczne, silne molekularne wiązania w nasyconej strukturze cząsteczkowej. Zapewnia to większą odporność na atak tlenu w wysokich i niskich temperaturach roboczych i generuje mniej ciepła w trakcie zjawiska tarcia występującego zawsze na styku dwóch elementów metalowych.. Smary syntetyczne szybciej osiągają parametry pełnego smarowania. Struktura, Molykote L-1268, jako syntetycznego oleju smarnego i dodatki zawarte w składzie (w tym przeciwutleniacze) zapewniają osiągnięcie tego celu w bardzo szybkim czasie

Olej Molykote L 1268 jest kompatybilny z olejami mineralnymi i wieloma systemami zaprojektowanymi do smarowania olejem mineralnym. Olej Dow Corning L 1268 do sprężarek ze względu na swoja czystość oleju bazowego i skład zminimalizował proces tworzenia się emulsji w kontakcie z wodą i jest kompatybilny z większością elastomerów.

Podstawowe dane produktu Molykote L1268

Norma Treść Jednostka wynik
CTM 0176 Kolor  Przeźroczysto-bursztynowy
Skład: olej bazowy- polyalphaolefine (PAO), dodatki - inhibitory korozji i utleniania i czynniki zwiększające właściwości demulgujące
Temperatura pracy ° C -54do+231
ASTM D445 Lepkość kinematyczna oleju bazowego w 40 ° C. mm2 / s 62
ASTM D445 Lepkość kinematyczna oleju bazowego w 100 ° C. mm2 / s 9
ASTM D 2270 Wskaźnik lepkości oleju bazowego mm ² / s 121
ASTM D-2422 Klasa lepkości na ISO w 25° C VG 68
ASTM D 892 Skłonność do pienienia ml 0/0
DIN 51 757 Gęstość w temperaturze 15 ° C g / cm 3 0,84
ASTM D97 Temperatura krzepnięcia ° C. -54
ASTM D 92 Temperatura zapłonu (tygiel zamknięty) ° C 304
ASTM D 92 Temperatura zapłonu ° C 271
ASTM D2893 Stabilność termiczna Test zaliczony
Liczba kwasowa mg KOH na 1 g 0.14
ASTM D 1401 Deemulgacja ml / ml / ml (min) 40/40/0 (1)
ASTM D130 Stopień korozji na płytce miedzianej 1a
ASTM D 665B Zdolność do zapobiegania korozji Test zaliczony
Temperatura wrzenia ° C > 35
Właściwości utleniające brak

CTM (Korporacyjna metoda badań) odpowiadają standardowym testom ASTM w większości przypadków.

ASTM: Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów.

Opakowania: 18,9 l, 208 l

Normy i atesty: NSF H-2,odporny na utlenianie, wodoodporny, Koszerny, Koszerny do Paschy.

Trwałość i przechowywanie: w przypadku przechowywania w   oryginalnych zamkniętych pojemnikach, produkt ten posiada okres trwałości wynosi 60 miesięcy od daty produkcji.

Ograniczenia: produkt ten nie jest sprawdzony ani nie jest przeznaczony do pracy w urządzeniach farmaceutycznych i medycznych

Tagi: metal/metal, syntetyczny olej do pompy rotacyjnej, syntetyczny olej do pompy śrubowej, syntetyczny olej do sprężarki łopatkowej, syntetyczny olej do pompy próżniowej, syntetyczny olej do sprężarki, syntetyczny olej do pompy.

Produkty o podobnej charakterystyce lub zastosowaniu: Mobil EAL Artcic, VG 68, 76 SYNCON R & O 68, MOBIL Rarus SHC 1026 ISO VG 68, BlueSky Alto Syn PAO 68, Shell Corena S4 R 68 (dawniej Shell Corena AS 68).

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!