Molykote M-30 DYSPERSJA

Molykote® M-30

Rozpuszczony  w syntetycznym (PAG / poliester) oleju dwusiarczek molibdenu  wraz z nieścieralnymi dodatkami i elementami  dyspergującymi.  Produkt Molykote M30 Z powodzeniem wykorzystywany do smarowania  łańcucha i rolek przenośników taśmowych. Nie ulega karbonizacji, pracuje w szerokim zakresie temperatur, pozwala przenosić bardzo duże naciski jednostkowe, zmniejsza tarcie i zużycie. Dwusiarczek molibdenu zawarty w dyspersji zapewnia kontakt cierny w urządzeniach pracujących w wysokich  temperaturach (do 450°C) i udziale dużych obciążeń łożysk i łańcuchów rozciągarek, rolek i przenośników taśmowych w piecach. Suszarki stosowane w produkcji ceramiki sanitarnej, stale narażone są na wysokie obciążenia i temperatury, wilgoć i ścieranie. Jednym z najczęstszych problemów, wyposażenia technicznego pracującego w takim środowisku jest zniszczenie warstwy smarującej na obwodach trakcyjnych suszarek napędowych i urządzeniach napędowych. Doświadczenia pokazały, że z problemem doskonale poradził sobie produkt Molykote M 30, stosowany w łańcuchach i taśmach przenośnikowych, łożyskach tocznych taśmociągu, stosowanych w warunkach wysokich temperatur pieca wygrzewającego. Nakładanie produktu może nastąpić po oczyszczeniu powierzchni przed pierwszym zastosowaniem DC M-30. Nanosić można za pomocą pędzla lub pistoletu natryskowego. Może być również stosowany w systemach automatycznej aparatury i rozpylaczy automatycznych. Nie należy mieszać  produktu z olejami lub smarami.

Podstawowe dane Molykote M-30

Norma Treść Jednostka wynik
 CTM0176 Kolor Czarny
Skład: Olej syntetyczny (PAG / poliester), dwusiarczek molibdenu, dyspergator, dodatki nieścieralne
DIN 51 757 Gęstość przy 20 °C g/ml 1
 DIN51 562 Lepkość oleju bazowego w 40 ° C mm2/s 120
Zakres temperatur pracy, °C Smarowanie do +200.Suche smarowanie powyżej 200 do +450
Zakres temperatur pracy, °C, jako sucha powłoka °C 842
DIN51 562 pt.2 Tester 4-kulowy (VKA obciążenie zespawania N  2000
DIN51 350 pt.3 Tester 4-kulowy (1450 ob/min/800 N / 1 h) mm 1,02
Almen-Wieland maszyna OK obciążenie N 20000
Weld (Four-ball maszyna z ob/min/10 1450), H 20000

DIN: Deutsche Industrie Norm

Opakowania: 5kg, 20kg i 180kg

Trwałość i magazynowanie przy przechowywaniu w temperaturze poniżej 25 °C produkt ma trwałość 51 rok od daty produkcji.

Ograniczenia: Produkt  nie został przetestowany ani przedstawiony jako odpowiedni dla personelu medycznego lub farmaceutycznego.

Produkty o podobnym zastosowaniu lub składzie technicznym: Hayes UK Gas CockGreassm59,

Tagi: Płynny MoS2, molibden do oleju przekładniowego, zawiesina dwusiarczku molibdenu w oleju syntetycznym, smarowanie łańcucha w niskich temperaturach, olej łańcuchowy, smar olejowy, smar w oleju, korozja wżerowa zapobieganie, smar do łańcucha.

zawiesina MoS2

oleje smarowe właściwości

płynny smar do łańcucha     

dyspersja molibdenowa

smar do łańcucha mocno obciążonego
smar do przekładni
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd