Molykote M-30 DYSPERSJA

Molykote® M-30

Rozpuszczony  w syntetycznym (PAG / poliester) oleju dwusiarczek molibdenu  wraz z nieścieralnymi dodatkami i elementami  dyspergującymi.  Produkt Molykote M30 Z powodzeniem wykorzystywany do smarowania  łańcucha i rolek przenośników taśmowych. Nie ulega karbonizacji, pracuje w szerokim zakresie temperatur, pozwala przenosić bardzo duże naciski jednostkowe, zmniejsza tarcie i zużycie. Dwusiarczek molibdenu zawarty w dyspersji zapewnia kontakt cierny w urządzeniach pracujących w wysokich  temperaturach (do 450°C) i udziale dużych obciążeń łożysk i łańcuchów rozciągarek, rolek i przenośników taśmowych w piecach. Suszarki stosowane w produkcji ceramiki sanitarnej, stale narażone są na wysokie obciążenia i temperatury, wilgoć i ścieranie. Jednym z najczęstszych problemów, wyposażenia technicznego pracującego w takim środowisku jest zniszczenie warstwy smarującej na obwodach trakcyjnych suszarek napędowych i urządzeniach napędowych. Doświadczenia pokazały, że z problemem doskonale poradził sobie produkt Molykote M 30, stosowany w łańcuchach i taśmach przenośnikowych, łożyskach tocznych taśmociągu, stosowanych w warunkach wysokich temperatur pieca wygrzewającego. Nakładanie produktu może nastąpić po oczyszczeniu powierzchni przed pierwszym zastosowaniem DC M-30. Nanosić można za pomocą pędzla lub pistoletu natryskowego. Może być również stosowany w systemach automatycznej aparatury i rozpylaczy automatycznych. Nie należy mieszać  produktu z olejami lub smarami.

Podstawowe dane Molykote M-30

Norma Treść Jednostka wynik
 CTM0176 Kolor Czarny
Skład: Olej syntetyczny (PAG / poliester), dwusiarczek molibdenu, dyspergator, dodatki nieścieralne
DIN 51 757 Gęstość przy 20 °C g/ml 1
 DIN51 562 Lepkość oleju bazowego w 40 ° C mm2/s 120
Zakres temperatur pracy, °C Smarowanie do +200.Suche smarowanie powyżej 200 do +450
Zakres temperatur pracy, °C, jako sucha powłoka °C 842
DIN51 562 pt.2 Tester 4-kulowy (VKA obciążenie zespawania N  2000
DIN51 350 pt.3 Tester 4-kulowy (1450 ob/min/800 N / 1 h) mm 1,02
Almen-Wieland maszyna OK obciążenie N 20000
Weld (Four-ball maszyna z ob/min/10 1450), H 20000

DIN: Deutsche Industrie Norm

Opakowania: 5kg, 20kg i 180kg

Trwałość i magazynowanie przy przechowywaniu w temperaturze poniżej 25 °C produkt ma trwałość 51 rok od daty produkcji.

Ograniczenia: Produkt  nie został przetestowany ani przedstawiony jako odpowiedni dla personelu medycznego lub farmaceutycznego.

Produkty o podobnym zastosowaniu lub składzie technicznym: Hayes UK Gas CockGreassm59,

Tagi: Płynny MoS2, molibden do oleju przekładniowego, zawiesina dwusiarczku molibdenu w oleju syntetycznym, smarowanie łańcucha w niskich temperaturach, olej łańcuchowy, smar olejowy, smar w oleju, korozja wżerowa zapobieganie, smar do łańcucha.

zawiesina MoS2

oleje smarowe właściwości

płynny smar do łańcucha     

dyspersja molibdenowa

smar do łańcucha mocno obciążonego
smar do przekładni