Molykote M-55 Dispersion

Molykote® M 55 Plus

Czarna dyspersja dwusiarczku molibdenu w oleju mineralnym stosowana, jako dodatek do olejów pracujących w ciężkich obciążeniach. Stosowany głównie do smarowania i docierania przekładni i łożysk, prowadnic wszystkich typów oraz mechanizmów, które służą do przenoszenia momentu obrotowego i konwersji do jednego lub więcej narzędzi mechanicznych smarowanych olejowo. Podstawowy skład to olej mineralny, dwusiarczek molibdenu, dyspergator. Produkt M 55 zapobiega niszczeniu (pit) powierzchni bocznych zębów i zapewnia płynną i cichą pracę przekładni. Metoda smarowania łożysk i przekładni w oleju zapobiega i redukuje wżery na powierzchni zębów, niedopuszcza do przegrzania, zmniejsza tarcie i poziom hałasu i zużycie elementów metalowych. Dodatek oleju do obróbek mechanicznych ( gwintowanie, wiercenie itp.) wydłuża pracę narzędzi i powoduje wygładzenie obrabianych powierzchni. Również dodanie dyspersji Molykote M55 do olejów obróbczych zwiększa nośność obciążenia tych olejów smarowych i tworzy warstwę wokół narzędzia, zwiększając jego żywotność. wielkość cząstek  zawartych w Molykote M55 wynosi poniżej 0,3 mikrona. 1 cm3 produktu zawiera 540 milionów cząstek dwusiarczku molibdenu.Molykote M-55 Plus zwykle dodaje się do oleju w proporcji 5% objętości. W przypadku dużych obciążeń można dodać do 10%  objętości. W układach hydraulicznych wskazane jest dodanie do 3% objętości oleju. Nie stosować do środków smarnych na bazie wody nie jest zalecany do stosowania w wodnych emulsjach przeznaczonych do metalu. Może być stosowany we wszystkich systemach smarowania, takich jak systemy smarowania kroplowego, centralnego smarowania.

Podstawowe dane Molykote ® Plus-55 M

Norma Treść Jednostka wynik
 CTM0176 Kolor czarny
Skład: Olej mineralny, dwusiarczek molibdenu, dyspergator*
Temperatura pracy Zależna od oleju, z którym jest mieszany
ISO 2811 Gęstość w temperaturze 20 ° C g/ml 0,91
DIN 53 211 Lepkość kinematyczna cSt 7320
DIN 53015 Lepkość w temperaturze 50 ° C mm2/s 55
DIN 53203 Wielkość cząstek mikron 0,3
Four-ball tester (VKA)
DIN 51 350 pt.4 Obciążenie zespawania N 3000
DIN 51 350 pt.5 oś blizny pod obciążeniem 800N mm 1,35
NBR 11341 Temperatura zapłonu (Closed Cup ° C 150
Temperatura wrzenia ° C > 100
właściwości utleniające brak

CTM (Corporacyjna metoda badań) odpowiadają standardowym testom ASTM w większości przypadków. Kopie CTM dostępne na żądanie
ISO: Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna
DIN: Deutsche Industrie Norm

* dyspergator (łac. dispergere) substancja -środek powierzchniowo czynny powodujący wytwarzanie koloidalnych, nieulegających koagulacji zawiesin ciał stałych w fazie ciekłej. Dyspergatory zwiększają łatwość rozdrobnienia większych cząstek a także uniemożliwiają łączenie się cząstek już stworzonego układu dyspersyjnego w zespoły o dużych rozmiarach.

Trwałość i magazynowanie: przy przechowywaniu produktu w zamkniętych oryginalnie opakowaniach i chłodnym miejscu (do +22 ºC) okres trwałości wynosi 18 miesięcy od daty produkcji.

Opakowanie produktu: 1 litrowe: 5 l, 20 l

Ograniczenia: Produkt ten nie został przetestowany ani przedstawiony, jako odpowiedni dla personelu medycznego lub farmaceutycznego.

Produkty o podobnych własnościach lub składzie; ATF ADDITIV, CERA TEC, GETRIEBEÖL ADDITIV, OIL ADDITIV MoS2, MATHY®-T, STP Regenerator, Ceramizer do skrzyń biegów, Xeramic ceramiczna ochrona skrzyni biegów, Molykote A.

Tagi: dodatek do oleju przekładniowego, dodatek do oleju hydraulicznego, jak wyciszyć przekładnię, docieranie skrzyni biegów, docieranie przekładni, wyciszenie przekładni,

Molykote M55

preparat przeciw wżerom przekładni

płynny siarczek molibdenu

dodatek do olejów mineralnych

smar do łańcucha
DMC Firewall is a Joomla Security extension!