dodatek do oleju silnikowego dwusiarczek

Molykote® A

Dodatek olejowy, zawiesina MOS2 do silników spalinowych oraz silnie obciążonych łożysk płaskich i tocznych, przekładni zębatych, prowadnic ślizgowych, wrzecion, przekładni samochodowych i przemysłowych, skrzyń biegów w postaci dyspersji w oleju mineralnym. Stosowany do kombinacji metal / metal w celu zmniejszenia zużycia i wydłużenia okresu użytkowania przy  średnich oraz  wysokich obciążeniach i prędkościach. Podstawowy skład produktu używanego niekiedy pod nazwą Molykote A-2 to; olej mineralny, dwusiarczek molibdenu (temu zawdzięcza głównie czarny kolor), stabilizatory. Ten roztwór dwusiarczku molibdenu w oleju wspomaga proces docierania, zwiększa możliwości obciążeniowe par ciernych, redukuje tarcie i ścieranie powierzchni szczególnie w czasie startów, redukuje hałas, zapewnia awaryjne smarowanie w krytycznych sytuacjach, powstrzymuje proces pittingu kół zębatych. Główną zaletą produktu jest zmniejszenie tarcia metalu przez mikrocząstki dwusiarczku molibdenu MoS2 ( 3, 8 mikrona maksymalnie), które działając mechanicznie zmniejszają szorstkość metalu (tłok-cylinder), tworząc film bardzo odporny na wypłukiwanie poprzez zastosowanie stabilizatorów i wypełniaczy, oddzielający ocierany metal od metalu.
Molykote A wytwarzając opisany film ochronny, którego zaletą jest, że nie ulega przemieszczeniom i pozostaje na tłoku-cylindrze, działając w charakterze awaryjnego smarowania i działa również w czasie, gdy smarowanie hydrodynamiczne nie zostało w pełni uformowane lub zniszczone z jakiegokolwiek powodu (np. przy rozruchu silnika). Molykote A spowoduje, że silnik ma znacznie dłuższą żywotność przy braku właściwego smarowania. Zakres temperatur Molykote A dyspersji waha się w zależności od oleju, do którego dodano produkt. Dodatek  DC A jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami olejów - syntetyczne, półsyntetyczne i  mineralne i nie powoduje ich spienienia. Dodatek najlepiej dodawać do silników, które pracowały już przynajmniej 2000 - 3000 km.
MolykoteA należy stosować na ciepły silnik i po zastosowaniu odczekać 5 -7 minut na biegu jałowym w celu jednolitego rozmieszczenia dodatku, a następnie należy przyjąć, że jest on skuteczny przez  20 do 40 tys. km lub co 4-5 wymianę oleju w silniku lub skrzyni biegów, w zależności od warunków, w jakich użytkowany jest pojazd.
Molykote dyspersja dwusiarczku molibdenu jest odpowiednia do wszystkich silników benzynowych i Diesla. Podczas pracy w upale, wilgoci dyspersja Molykote A Dispersion nie ulega rozkładowi i nie tworzy żrących związków w gazie wydechowym. Dwusiarczek molibdenu w czystej proszkowej postaci jest rzadziej stosowany, ponieważ może nie ochronić metalu przed korozją. Funkcja dyspersji, jako smaru jest niezależna od temperatury w zakresie od -68 ° C do 450 ° C. Współczynnik tarcia wynosi od 0, 05 do 0,09. Jego działanie polega na wytworzeniu cienkiej powłoki na powierzchni metalu. Powłoka jest bardziej skuteczna, ponieważ mocno przylega do powierzchni. Głównymi czynnikami, które powodują zużycie silnika w warunkach normalnego użytkowania, jest poziom obciążenia i prędkości obrotowej silnika. Zmniejszenie współczynnika tarcia poprawia wydajność silnika i prowadzi do zmniejszenia zużycia powierzchni współpracujących.
Reasumując należy stwierdzić, że zastosowanie dyspersji Molykote A pozwala uzyskać: łatwiejszy rozruch, poprawę wytrzymałości na ściskanie, zmniejszenie tarcia i zużycia, zwłaszcza w operacji start / stop, obniża poziom hałasu, posiada dobrą powłokę smarną (nødsmøreegenskaber) przy zimnym silniku, zatrzymuje i zmniejsza powstawanie wżerów ze względu na naprężenia Hertza (tzw. pittings), poprawia docieranie. Ujmując inaczej można stwierdzić, że produkt o nazwie Molykote A: zwiększa moc silnika (średnio 1 KM dodatkowej mocy), zmniejsza zużycie paliwa i smarowania, redukuje szumy i prześwity, obniża temperaturę silnika, zmniejsza tarcie wewnętrzne, rozszerza lepkość oleju, przedłuża żywotność części i silnika, zapewnia awaryjne smarowanie, nie jest toksyczna, nie reaguje chemicznie z metalem, nie atakuje innych części, nie powoduje blokady filtra oleju, ponieważ cząsteczki są mikroskopijne.
Dodatek A jest on oznaczony jako dodatek do olejów smarowych stosowanych w oleju napędowym, benzyną, CNG, Flex i alkoholu. Zasady dodawania są następujące: 3% objętościowo do olejów silnikowych, 5% do olejów przekładniowych, i do 10% w przypadku szczególnie ciężkich warunków pracy. Może być stosowane we wszystkich systemach smarowania. Warto zaznaczyć, że środek wpływa dodatnio nie tylko na silnik, ale także na inne podzespoły np. zawory hydrauliczne.

Molykote A zwane w niektórych Kajach jako Molykote A-2 jest również doskonałym chłodziwem do obróbki narzędzi tokarskichkup teraz emoly

Podstawowe dane Molykote A

Norma Treść Jednostka Wynik
 CTM-0176 Kolor czarny
Skład: specjalny olej mineralny, dwusiarczek molibdenu, stabilizatory
Temperatura pracy w °C Zależna od temperatury oleju wzbogacanego
ISO 2811 Gęstość w temperaturze 20 ° C g/ml 0,89
DIN 53 211 Lepkość w 40 ° C cSt 12,5
DIN 51 350 pt.4 Obciążenie zespawania Weld (Four-ball maszyna z ob/min/10 1450) N 2400
DIN 51 350 pt.5 Four-ball maszyna, 1450 ob/min/800 N / 1 h) Mm 1,5
DIN 51 832 Wielkość cząstek μm 3,8

CTM (Korporacyjna metoda badań) odpowiadają standardowym testom ASTM w większości przypadków.
ASTM: Amerykańskiego Towarzystwa Badań i Materiałów. 
ISO: Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna
DIN: Deutsche Industrie Norm

Opakowanie produktu: 125 ml, 250 ml, 500 ml, 1 l, 5l, 25l

Trwałość i przechowywanie: w przypadku przechowywania w temperaturze nieprzekraczającej 20 ° C, w oryginalnych zamkniętych pojemnikach Molykote A ma termin przechowywania 60 miesięcy od daty produkcji

Ograniczenia: produkt nie został przetestowany pod kątem przydatności i nie jest przeznaczony do stosowania w medycynie lub farmaceutyce. Nie mieszać z olejami stosowanymi do automatycznych skrzyń biegów i sprzęgieł wiskozowych.

Tagi: metal/metal, smar do prowadnic przesuwnych, MILITEC 1, dodatek do silnika diesla, dodatek do oleju, film dwusiarczku molibdenu, smar do rozruchu, Molykote A2.

Produkty o podobnym składzie lub zastosowaniu: MILITEC-1, Engine Flush 2640, Cera Tec 7181, GETRIEBEOIL-ADDITIV, MoS2 8342 OIL ADDITIV,  AMTRA STP 30-049, STP Smoke Treatment, LIQUI MOLY 5198,

dodatek do oleju silnikowego

dodatek do silnika ceramizer

preparat do silnika

jak zmniejszyć tarcie w silniku

dwusiarczek molibdenu w płynie
dodatek do oleju przekładniowego
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd