Krytox GPL 203

Smar Krytox ™ GPL 203

Smar Krytox ™ GPL 203 jest zagęszczony politetrafluoroetylenem (PTFE), nie zawiera dodatków i można go używać na elementy, które wchodzą w kontakt z chemikaliami.

Typowy zastosowania obejmują: zawory, przyrządy lub łożyska, które mogą wejść w kontakt z substancjami chemicznymi, takimi jak alkohole, amoniak, rozpuszczalniki, parę, kwasy i zasady oraz układy tlenowe, np. LOX (ciekły tlen) i GOX (tlen gazowy). Często stosuje się smar Krytox ™ GPL 203 jako środek smarny do uszczelek i pierścieni uszczelniających typu "O-ring" i jest zgodny z większością rodzajów elastomerów.

Smary Krytox GPL203 nie zawiera silikonu. Nie zawierają jakiekolwiek materiałów VOC (wolne związki siarki) lub chloru i nie są niebezpieczne dla atmosfery lub warstwy ozonowej. Są biologicznie i obojętny dla środowiska.

Typowe właściwości smaru Krytox™ GPL 203
Dodatki antykorozyjne Nie
Dodatki wysokiego ciśnienia Nie
Wygląd Biały, konsystencja kremu
Użyteczny zakres temperatur, °C (°F) –60–154 (–76–310)
Lepkość oleju bazowego, cSt, 20 °C (68 °F) 82
40 °C (104 °F) 30
100 °C (212 °F) 5
Separacja oleju, % wagi po 30 godzinach, 99 °C (210 °F) 6
Maksymalna lotność oleju, % w 22 godziny , 66 °C (150 °F) 1
D2595, 121 °C (250 °F) 7
Punkt kroplenia NA
Standardowa Konsystencja smaru NLGI 2
Gęstość smaru, g/cm3 1.97
Dopuszczenie do kontaktu z żywnością Tak, NSF H-1


Przygotowanie łożysk do smarowania
Nowe, niesmarowane łożyska często zawierają w sobie oleje zapobiegające rdzewieniu, które zapobiegają uszkodzeniom podczas ich przechowywania przed użyciem. Przed użyciem nowych łożysk należy je skontrolować pod kątem uszkodzeń i czystości *. Przygotowując się do użycia smaru Krytox ™, należy usunąć stare smary lub oleje konserwujące.
Nieprzestrzeganie tego może spowodować skrócenie żywotności łożyska. Badania trwałości łożysk na nieoczyszczonych łożyskach wykazały zmniejszoną trwałość w wysokich temperaturach, testy o wysokiej prędkości, w których łożysko zostało wypełnione minimalną ilością smaru. Konserwanty pokrywają metalową powierzchnię, aby zapobiec rdzewieniu; w związku z tym mogą one również zapobiegać przywieraniu smaru, powodując ich wyrzucenie przez działanie łożyska. Środki konserwujące mogą również utleniać się i stwardnieć i tworzyć zanieczyszczenia, które zanieczyszczą nowy tłuszcz.

Przechowywanie i okres przydatności do spożycia
Ze względu na obojętny, nieutleniający charakter składników, smary Krytox ™ mają nieokreśloną trwałość, jeśli nie są otwarte i przechowywane w czystym i suchym miejscu. Smary mogą wykazywać oddzielanie oleju po dłuższym przechowywaniu, ale wymieszanie wydzielonego oleju z powrotem w smarze przywróci smar do normalnego stanu używalności.

Informacje zawarte w niniejszym dokumencie są oparte na danych technicznych firmy Chemours.
Our website is protected by DMC Firewall!