Dowsil 1203

Dowsil 1203 - czyścik podkład pod silikon

Dawna nazwa Dow Corning 1203 primer

Podkład Dowsil™ 1203 to preparat, który stosuje się do poprawy przyczepności i przyspieszenia przyrostu przyczepności silikonowych szczeliw do różnych podłoży. Dodatkowo Dowsil 1203 czyści powierzchnie podłoży, które mamy pokryć silikonem, dzięki czemu nie jest potrzebne żadne inne czyszczenie. W przypadku powierzchni bardzo zabrudzonych, gdy jednorazowe czyszczenie nie sprostało w pełni zadaniu zaleca się dodatkowe czyszczenie rozpuszczalnikiem czyszczącym. Dowsil 1203 zwany jest również produktem typu 3 w jednym, ponieważ jest środkiem czyszczącym, podkładem zawiera niewielką ilość wskaźnika UV. Pozwala to na śledzenie prawidłowego stosowania podkładu za pomocą lampy UV.

DOWSIL 1203 Primer 3in1 pomaga osiągnąć oszczędności, redukuje czas pracy i zapewnia wysoką, jakość powierzchni dzięki możliwości śledzenia UV. Produkt pozwala stosować dwa zabiegi (czyszczenie i nakładanie powłoki podkładowej) przy pomocy jednego produktu. Dodatkowo dzięki promieniom UV można ocenić stopień pokrycia powierzchni przygotowanej do nałożenia silikonu. Podkład nadaje się do zastosowań wraz z silikonami pogodowymi i silikonami do szklenia strukturalnego i poprawia adhezję do powierzchni m.in. takich jak:

  • aluminium anodowane
  • aluminium malowane proszkowo
  • stal nierdzewna
  • ceramika
  • tworzywa sztuczne
  • szkło emaliowane

Po nałożeniu minimalny czas aplikacji szczeliwa w temperaturze minimum 25°C wynosi około 15 minut

Producent zaleca następujący sposób czyszczenia powierzchni i nakładania powłoki podkładowej.

1. Dokładnie wyczyść powierzchnię z wszelkich luźnych materiałów (piasek, ziarna brudu) *Powierzchnie, które mamy czyścić muszą być suche i wolne od kurzu.
2. Wlać niewielką ilość podkładu do małego pojemniczka (buforowego) w celu uniknięcia jakiekolwiek kontaktu z nowym produktem zawartym w oryginalnej butelce. Natychmiast zamknąć korek na pojemniku opakowania z zawartością Dowsil 1203.
3. Wlać niewielką ilość czyściwa z pojemnika buforowego na czystą, suchą, niestrzępiącą się ściereczkę i wytrzeć z niewielką siłą wszystkie powierzchnie.
4. Następnie natychmiast wytrzeć do sucha za pomocą oddzielnej czystej, suchej szmatki.
5. Wlej ponownie niewielką ilość czyściwa Dowsil 1203 z pojemnika buforowego na czystą, suchą, niestrzępiącą się szmatką i delikatnie wytrzyj cienką folię na wszystkich oczyszczonych powierzchniach.
6. Odczekać, aby zagruntowana powierzchnia wyschła do końca a rozpuszczalnik odparował. To zwykle trwa od 5 do 30 minut w zależności od temperatury i wilgotność. Optymalne suszenie powinno mieścić się w dolnym zalecanym czasie. Należy unikać takich warunków by czas schnięcia nie przekroczył 4 godzinnego czasu schnięcia.
7. Jakość wyczyszczenia powierzchni możemy sprawdzić za pomocą lampy UV (lampa UV z długimi falami - 365 nm), która wskaże miejsca niewłaściwe wyczyszczone. Wskaźnik UV jest widoczny przez kilka dni po nałożeniu powłoki Dowsil 1203 i automatycznie znika po pewnym czasie.
8. Na tak przygotowaną powierzchnię nałożyć silikonowe uszczelnienie.

Podstawowe dane produktu Dowsil 1203 dawna nazwa Dow Corning 1203 primer
Norma Treść Jednostka Wynik
ASTM 0176 bezbarwny
Skład: alkohol alkilowy, alkohol izopropylowy, oraz inne związki szybko parujące, wskaźnik UV.
DIN 51757 Ciężar właściwy w 23 ° C kg/l 0,8
Lepkość w 23 ° C cSt 2
DIN 51751 Temperatura wrzenia ° C 78
DIN 51755 Punkt zapłonu tygiel zamknięty ° C 12
Czas schnięcia w temp.25 ° C, 50% RH.    minut 5 do 30
DIN 51794 Temperatura samozapłonu ° C > 350
Właściwości wybuchowe Nie wybuchowy

ASTM: Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów.
DIN: Deutsche Industrie Norm.

Opakowania: 500 ml

Normy i atesty: Zgodność z przepisami bezpieczeństwa i przepisami (PS & RC)

Ograniczenia: produkt ten nie jest sprawdzony ani przedstawiony, jako odpowiedni do zastosowań medycznych lub zastosowań farmaceutycznych.

Magazynowanie produktu: pojemniki Dowsil Primer 1203 3in1powinny być szczelnie zamknięte, gdy nie są używane. Produkt powinien być przechowywany w magazynie odpowiednim dla materiałów łatwopalnych. Przy przechowywaniu w temperaturze między 5 °C a 30 °C w oryginalnych zamkniętych pojemnikach, produkt posiada okres trwałości 18 miesięcy od daty produkcji.

Tagi: czyścik do silikonu z UV, środek czyszczący i podkład, środek czyszczący i podkład pod silikon, czy silikon przyklei się do silikonu, silikon na stary silikon, dwie warstwy silikonu, druga warstwa silikonu, czy można położyć dwie warstwy silikonu, czy można na stary silikon kłaść nowy, Dowsil R-40, jak dobrze odtłuścić aluminium.

Produkty o podobny składzie lub zastosowaniu: Primer D-2, Yakohita Glass Coat, K540NT, Sika Aktivator 205 (Cleaner 205).

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd