Silikon neutralny DowCorning 7093

DowCorning® 7093 Adhesive Sealant

Uniwersalny silikonowy jednoczęściowy klej - uszczelniacz typu neutralnego utwardzania o niskiej sztywności do pracy w temperaturach od -55 ° C do +180 ° C.

DowCorning 7093 zaprojektowany został do ogólnego klejenia i uszczelniania oraz do wykonywania uszczelek formowanych w miejscu eksploatacji gdzie wymaga się silnego i elastycznego spojenia, w szczególności łączenia materiałów o różnym tempie rozszerzalności termicznej, np. szkła z metalem lub szkła z plastikiem, pianka poliuretanowa metal itp. Silikon 7093 utwardza się w temperaturze pokojowej w wyniku reakcji z wilgocią z powietrza i tworzy trwałą elastyczną gumę silikonową. Podniesienie temperatury przyśpiesza proces utwardzania.

Sposób nakładania elastomeru na powierzchnie jest typowy dla aplikacji silikonowych typu neutralnego. DowCorning 7091 może być stosowany bezpośrednio z pojemnika lub wytłaczany z kasety mechanicznie lub automatycznie. Plastikowa dysza jest dostarczana do każdego opakowania, i może być cięta na żądany rozmiar i kształt niezbędny do zastosowania produktu. Jeżeli klej jest stosowany do łączenia dwóch powierzchni, to należy nanieść klej na jedną powierzchnię a następnie połączyć z drugą pamiętając by równomiernie rozprowadzić klej i wypierać wszelkie uwięzione powietrze. Najlepszą przyczepność uzyskuje się stosując około 0,5 mm grubości kleju. Silikon nakładać można ręcznie bądź automatycznie w zależności od posiadanych urządzeń i wielkości klejonych powierzchni. Po nałożeniu kleju należy pamiętać, że po około 15 minutach tworzy się skórka (w temperaturze 23°C i wilgotności względnej 50%). Wszelkie przemieszczenie produktów na płytce powinny być zakończone przed tym okresem formowania się skórki. Po około 28 minutach w tych warunkach, klej / uszczelniacz uzyskuje stwardnienie pyłosuchości, pozwalające na ograniczoną obsługę uszczelnianego elementu. Utwardzanie trwa jednak nadal wewnątrz powierzchni. W ciągu 24 godzin (w temperaturze pokojowej i wilgotności względnej 50% uszczelniacz będzie się utwardzał do głębokości 2 mm. Pełne utwardzanie fizyko-chemiczne trwa do 7 dni w temperaturze 23°C i wilgotności względnej 50%temperatura. Czas utwardzania jest dłuższy niższych poziomach wilgotności. Efekt znacznego zmniejszenia utwardzania staje się widoczny poniżej 30% wilgotności względnej powietrza. Łagodne ciepło poniżej 60 °C może być wykorzystane do przyspieszenia czasu utwardzania. Należy pamiętać, że grubsze warstwy potrzebują więcej czasu do pełnego stwardnienia, szczególnie, gdy nie mają bezpośredniego kontaktu z wilgocią. Należy zapewnić wystarczająco dużo czasu, aby przy dalszych operacjach czy pakowaniu sklejonych elementów nie uszkodzić masy klejącej. Czas ten zależy od wielu czynników i powinien być ustalony indywidualnie do każdego specyficznego zastosowania.

Należy pamiętać, że niektóre materiały, odczynniki, utwardzacze i zmiękczacze są zdolne do hamowania procesu utwardzenia. Oto niektóre z nich: węglik cyny i inne związki metalo organiczne, gumy silikonowe z katalizatorem, siarki, polisulfidy, lub inne materiały zawierające siarkę, aminy, uretany lub materiały zawierające aminy, zmiękczacze na bazie węglowodorów nienasyconych oraz niektóre pozostałości topnika do lutowania. Na niektóre podłoża metalowe lub niereaktywne, powierzchnie z tworzyw sztucznych, takich jak teflon, polietylen lub polipropylen trzeba zastosować specjalne zabiegi powierzchniowe w celu zwiększenia ich przyczepności. Powierzchnia uszczelniana powinna być dokładnie oczyszczona, odtłuszczona i wysuszona. Odtłuszczanie przeprowadza się przy użyciu różnych rozpuszczalników takich jak alkohol izopropylowy, aceton lub keton.. Wszystkie powierzchnie powinny być dokładnie oczyszczone i odtłuszczone przez zmywacze a następnie pokryte podkładem zwiększającym adhezje Molykote 1200 OS.

Po czyszczeniu rozpuszczalnikiem należy nałożyć cienką warstwę DowCorning 1200 OS Primer poprzez zanurzenie, szczotkowanie lub natrysk. Pozostawić grunt do wyschnięcia 15 do 90 minut w temperaturze pokojowej i wilgotności względnej 50% lub wyższy.

Należy pamiętać, że proces utwardzania typu uszczelniacze octowego generują pewną ilość kwasu octowego, który jest żrący i niszczenie metali nieżelaznych oraz marmuru i innych materiałów. Szczeliwa obojętne typu neutralnego jak DowCorning 7093 podczas utwardzania wydzielają jedynie substancje obojętne (alkohol lub ketoksymowych) i mogą być stosowane do klejenia i uszczelniania podstawy z dowolnego materiału.

Uwaga silikonu nie należy aplikować na powierzchnię w temperaturach ujemnych.

Podstawowe dane DowCorning 7093kup teraz emoly

Norma Treść Jednostka wynik
CMT 0176 Wygląd fizyczny  Nieściekająca pasta
  Typ utwardzania Neutralny- alkoksy
  kolor szary, biały, czarny
  Zakres temperatur pracy ° C -50 do +180
CTM 0097 Ciężar właściwy w temperaturze 25 ° C   1,5
  Przepływ / Sag (Slump)   = 0,8 mm
  Moduł sprężystości przy wydłużeniu 150%, maksymalnie     Psi 62,4
MPa 0,24
CTM 0364 Szybkość wyciskania w temp 23° C(3,2 mm otwór wylotowy przy 0,62 MPa) g / min 210
CTM 0098 Skin-z czasem(skórka) min 15
CTM 0095 Tack-Free Time(pyłosuchości-50% RH0 min 28
Właściwości silikonu po utwardzeniu3 dni w 25 °   i wilgotności względnej 50%
CTM 0099 Twardość twardości Shore Punktów 30
CTM 137A Wytrzymałość na rozciąganie MPa 1,7
ASTM D412 psi 246,6
CTM 0137A Wydłużenie % 700

CTM (Corporate Metody badań) odpowiadają standardowych testów

Opakowania: 310 ml, 600 ml, 20 litrów, 250 kg

Ograniczenia: DowCorning 7093 nie jest przeznaczony do użytku medycznego lub farmaceutycznego.

DowCorning 7093 nie jest przeznaczony do powierzchni, które wydzielają oleje lub plastyfikatory. Nie należy stosować produktu w całkowicie zamkniętych przestrzeniach (DC7093 wymaga wilgoci do utwardzenia), na powierzchniach, które będą malowane oraz w zastosowaniach wymagających FDA (atest spożywczy NSF lub PZH)

Przechowywanie i trwałość: przy przechowywaniu w temperaturze poniżej 27 °C, DowCorning 7093 okres trwałości  wynosi 12 miesięcy od daty produkcji. Przechowywać pojemniki w szczelnie zamkniętych pojemnikach, aby uniknąć kontaktu z wilgocią. Wcześniej otwierane pojemniki mogą być wykorzystywane przez zwykłe usunięcie utwardzonej części silikonu. Ponieważ DowCorning 7093 sieciuje w kontakcie z wilgocią

zawartą w powietrzu należy pojemnik szczelnie zamknąć, jeśli go nie używamy. Podczas magazynowania w końcówkach tuby może tworzyć się „korek” dający się jednak łatwo usunąć i pozostała część materiału nadaje się do dalszego użycia.

Tagi: silikon neutralny, hermetyk, hermetyk czy silikon, hermetyk klej, uszczelka do pianki poliuretanowej, silikon uniwersalny neutralny, silikon alkoksylowy.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!