smar do amortyzatora

Fork Grease eLUBE - smar do amortyzatorakup teraz emoly

Amortyzatory nowej generacji, zarówno ten przedni jak i tylny, to najbardziej złożone i zaawansowane elementy w rowerze odpowiedzialne nie tylko za komfort jazdy. Ich praca polega na nieustannym sprężaniu i rozprężaniu, co tłumi większe i mniejsze nierówności. Naturalnym następstwem takiej pracy jest powolne zużywanie się poszczególnych elementów amortyzatora i stopniowe pogarszanie się jego parametrów. Aby temu zapobiec należy serwisować amortyzator używając do tego również środków smarnych. Regularna pielęgnacja amortyzatorów, czyszczenie widelca i uszczelki jest zapisane w każdej instrukcji rowerowej.

Fork Grease to fioletowy smar opracowany dla potrzeb wyczynu górskiego i MTB oraz do amortyzatora, oringów, tulei stosowanych w sprzęcie rowerowym i wykorzystywanym przez amatorów jazdy rowerowej, którzy cenią sobie komfort jazdy. Skład  Fork Grease Hybrid to smar na bazie silikonowej modyfikowanej mydłem litowym o średniej konsystencji, tak dobrany, aby nadawał się do smarowania elementów metalowych, gumowych oraz szeregu tworzyw sztucznych. Pozostały skład produktu a zwłaszcza dodatki sprawiają, że smar ma doskonałą odporność na  utlenienie, jest niewrażliwy na wilgoć i czynniki atmosferyczne szczególnie wymywanie przez wodę. Wszystkie wymienione wyżej właściwości doskonale sprawdzają się w amortyzatorach rowerowych oraz przy smarowaniu elementów rowerowych takich jak oringi w tym z  EPDM, wyroby z gumy i plastiku używane w rowerach nie wyłączając łożysk rowerowych.

Smar do amortyzatorów rowerowych Fork Grease może pracować w szerokim zakresie temperatur, od -60 do 200 °C, co sprawia, że smar i części posmarowane nie tracą swoich właściwości w żadnych warunkach. Smar należy do produktów o silnej adhezji, dlatego charakteryzuje się mocnym przyleganiem do powierzchni jednocześnie zapewniając poślizg i chroniąc goleń przed uszkodzeniem a stopień przenoszenia obciążeń i ochrona uszczelniania jest niezależna od temperatury zewnętrznej.

Podstawowe dane techniczne pobrane z karty charakterystyki produktu

  • Gęstość w temperaturze 20 ° C- 0,99 g/ml
  • Zalecany zakres temperatur pracy - 60 do +200° C
  • Penetracja po ugniataniu -  265
  • Dostępne opakowanie: 5ml, 10ml, 30ml, 100ml, 1kg, 5kg.

Trwałość i magazynowanie: przy przechowywaniu w temperaturze poniżej 30 °C smar ma trwałość 60 miesięcy od data produkcji.

Tagi: smar do amortyzatora, fork grease, smar do amortyzatorów, smar do uszczelek w amortyzatorze,

smar do amortyzatora

 

Our website is protected by DMC Firewall!