odtłuszczacz cleaner ekologiczny

Molykote Metal Cleaner Spray
Kombinacja rozpuszczalników organicznych służących do czyszczenia i odtłuszczania hamulców, sprzęgła, części silników, części elektrycznych i powierzchni metalowych służąca do rozpuszczania brudu, tłuszczów i smarów i olejów. Produkt nie powoduje korozji na elementach metalowych i dosyć szybko wyparowuje wraz z zabrudzonymi elementami przedłużając żywotność elementów metalowych lub umożliwiając ich malowanie lub nanoszenie powłok. Ponieważ produkt jest koloru przeźroczystego jego zastosowanie nie zmienia koloru produktu, który oczyszczamy. Produkt jest ekologiczny i spełnia wszystkie normy z tego zakresu, szybko usuwa zabrudzenia ze wszystkich powierzchni poprzez wyparowanie ich wraz z ze składnikami, które są wyparowywane. Ponadto produkt rozcieńcza i usuwa rdzę z powierzchni metalowych, nie powodując dalszej korozji, paruje szybko i bez pozostałości.

Najczęściej stosowany do czyszczenia i odtłuszczania mechanizmów przemysłu samochodowego, części silnikowych, powierzchni metalowych i elektrycznych. Można go używać do łańcuchów rowerowych, jak i dla tych, które są zainstalowane na motocyklach i skuterach śnieżnych. Także w wielu procesach produkcyjnych zmywacz stosowany jest do usuwania starego smaru lub innego elementu tłustego przed nałożeniem nowej warstwy. Badania przeprowadzone w jednym z zakładów produkujących szkło wykazały, że produkt Molykote Metal Cleaner Spray okazał się najefektywniejszy i najtańszy w eksploatacji wśród kilkunastu produktów tej grupy z innych firm. Metal Cleaner z firmy Molykote okazał się łatwy w aplikowaniu i bardzo skutecznie oraz szybko zmywał brud a odparowanie odbywało się niemal natychmiast nie pozostawiając żadnego osadu. Jeżeli mamy do czynienia z grubą warstwą, która ma być usunięta należy powtórzyć czynność spryskania powierzchni, każdorazowo odczekując by przed następnym naniesieniem rozpuszczalnika poprzednia warstwa całkowicie się ulotniła. Ponadto użycie rozpuszczalnika powoduje penetrację i poluzowanie zapieczonych powierzchni metalowych, najczęściej stwardniałymi powłokami kleju, smoły lub smaru. Tak spryskana powierzchnia nie ulega korozji i pozbawiona zostaje elementów tłustych i osadów stałych.

Podstawowe dane produktu Molykote Metal Cleaner Spraykup teraz emoly

Norma Treść Jednostka Wynik
CTM 0176 Kolor   Bezbarwny
Skład: rozpuszczalniki organiczne, inhibitory korozji, spirytus, wosk syntetyczny
ISO 2811 Gęstość w 20 °C g/ml 0,78
  Sposób aplikacji   Pojemnik aerozolu
  Zapach   Rozpuszczalnik, spirytus
  Okres przydatności   3 lata od daty produkcji
  Czas całkowitego parowania   Około 1 minuty

ISO: Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna

CTM: Firmowa metoda testów, kopie CTM dostępne są na życzenie.

Tagi: czyścik do hamulców, odtłuszczacz do hamulców, czym najlepiej wyczyścić metal,   czyszczenie metalu, czyszczenie części elektrycznych, czyszczenie z tłuszczu, odtłuszczacz przyjazny dla środowiska, cleaner do metalu, powłoka przeciwkorozyjna.

Produkty o podobnych właściwościach lub składzie; 2DBX2, TOUGH GUY Kleiner, Sonus Aluminium Restore, Metal Parts Cleaner, Sintan, Profi Sorb Cleaner, Sgrassatore Universale Chanteclair, Citrus Degreaser

Our website is protected by DMC Firewall!