Silikon neutralny do elementów samochodowych Dow Corning 3525

DOW CORNING® 3525 ADHESIVE SEALANT BLACK

Jednoskładnikowy niepłynący bezkwasowy silikonowy (100 procent kauczuku silikonowego) klej-uszczelniacz do aplikacji, które wymagają silnego wiązania przy klejeniu lub uszczelnianiu materiałów o zróżnicowanych rozszerzalnościach cieplnych a w szczególności do malowanych i niemalowanych powierzchni ze stali, aluminium i szkła oraz stali nierdzewnej. Produkt posiada doskonałą przyczepność do tworzyw konstrukcyjnych w tym ABS, poliwęglanu, powierzchni poliestrowych, lub powierzchni polipropylenowych. Takie właściwości sprawiają, że silikon DC 3525 szeroko stosowany jest w przemyśle motoryzacyjnym np. w autobusach oraz w przemyśle kolejowym. Inne podstawowe zalety produktu to bardzo dobre własności mechaniczne, wytrzymałość na rozdzieranie, wydłużenie i rozciąganie oraz możliwość klejenia w momencie wypływu z aplikatora. Zastosowanie wynika głownie z tego, że silikon nie powodują korozji, nie reaguje chemicznie z większością metali i ma dobrą odporność na wpływy atmosferyczne i temperaturę.
Silikon 3525 utwardza się w temperaturze pokojowej w wyniku reakcji z wilgocią z powietrza i tworzy trwałą elastyczną gumę silikonową. Podniesienie temperatury przyśpiesza proces utwardzania.
Stosowanie produktu jest typowe dla uszczelniaczy silikonowych neutralnych. Nanieść Dow Corning 3525 klej / uszczelniacz na jeden komponent, a następnie przykryć drugą powierzchnią, która mamy skleić. Sposób przygotowania powierzchni, na którą mamy nałożyć silikon jest typowy dla aplikacji silikonowych. Powierzchnia musi być czysta i sucha. Metalowe i szklane powierzchnie powinny być odtłuszczone  rozpuszczalnikiem (takim jak alkohol izopropylowy, rozpuszczalniki lakowe, naftę lub ketony, bądź przemysłowym rozpuszczalnikiem typu Metal Cleaner) i wolne od oleju, smarów i tłuszczy.  Nie należy używać domowych środków do czyszczenia powierzchni lub mydła. Pozostałość mydła może działać, jako środek rozdzielający Gruntowanie nie jest na ogół wymagane dla większość powierzchni. Należy jednak przed zastosowaniem produktu DC 3525 na nieznanych powierzchniach przeprowadzić test próbny. Niektóre trudne do absorbcji silikonu powierzchnie w szczególności z tworzyw sztucznych np. akrylu lub poliwęglanu mogą wymagać zastosowania podkładu Dow Corning 1205 Primer. 

Klejenie do niektórych metali może wymagać zastosowania produktu Dow Corning 1200 Primer lub Dow Corning P5200. Zastosowanie tych powłok gruntowych znacznie poprawia przyczepność silikonu do podłoża. Świeżo naniesiony materiał silikonowy może zostać obrobione szpatułką przez okres do 10 min., jeśli szczeliwo wymaga wygładzania to musi być to wykonane do czasy powstania skórki. Utwardzanie produktu Dow Corning 3525 następuje na wskutek pobieranie wilgoci z powietrza otaczającego aplikowany silikon. Na ogół składniki mogą być łączone obsługiwane do pakowania lub przechowywania po 45 minut w temperaturze pokojowej, ale czas winien być ustalana przez użytkownika indywidualnie do każdej aplikacji.. Całkowite utwardzenie na głębokość 2 mm następuje w ciągu 24 godzin w temperaturze 23 ° C i przy 50% wilgotność względnej

Podstawowe dane produktu Dow Corning  3525

Norma Treść Jednostka Wynik
CTM 0176 Kolor   czarny
  Sposób utwardzania   neutralny
  Temperatura pracy ° C od -55 do +180
CTM 0022 Ciężar właściwy   1,39
ASTMD792
CTM 0364 Szybkość wyciskania (Otwór 3,18 mm, 0,62MPa), g / min 145
ASTM D2452
CTM 0098 Czas powstawania naskórka minuty 42353
CTM 0095 Czas utwardzenia wstępnego (pyłosuchość)   30
  Czas utwardzania (1/8"Grubość) godziny 24
Właściwości fizyczne - Utwardzone 7 dni w temperaturze 77 ° F (25 ° C) i wilgotności względnej 50 procen (blacha o grubości 2mm)
CTM 0099 Twardość wg twardość Shore A punkty 37
ASTMD2240
CTM 0137A Wytrzymałość na rozciąganie MPa 2,5
ASTMD412
CTM 0137A Wydłużenie % 700
ASTMD412
CTM 0159A Wytrzymałość na rozdzieranie, Die B, kN/m 15
ASTMD624
Właściwości adhezyjne mierzono po utwardzeniu w ciągu 7 dni w temperaturze 23 ° C i 50% wilgotności względnej
  ABS 100%   spoiste
  Poliwęglan 100%   spoiste

CTM (Korporacyjna metoda badań) odpowiadają standardowym testom ASTM w większości przypadków.

ASTM: Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów.

Opakowania: 310 ml, 20 l

Trwałość i magazynowanie: przy przechowywaniu w temperaturze poniżej 30 ° C w oryginalnych zamkniętych pojemnikach, w tym produkt posiada okres trwałości 12 miesięcy od daty produkcji.

Ograniczenia: Dow Corning 3525 nie jest przeznaczony do użytku medycznego lub farmaceutycznego. Dow Corning 3525 nie jest przeznaczone do powierzchni, które wydzielają oleje lub plastyfikatory. Nie należy stosować produktu w całkowicie zamkniętych przestrzeniach (DC3525 wymaga wilgoci do utwardzenia), na powierzchniach, które będą malowane oraz w zastosowaniach wymagających FDA (atest spożywczy NSF lub PZH)

Tagi: klej do plastiku, silikon do malowanych metali, silikon do aluminium, silikon do szkła, silikon do metalu, silikon do ABS, silikon do stali nierdzewnej, silikon do blachy nierdzewnej, silikon do tworzyw sztucznych.

Produkty o podobnym zastosowaniu lub właściwościach: brak jest produktów o podobnych właściwościach: ADOS Black RTV Neutral, CRL 44NC, Everflex Black Silicone, Neutral, Novagard RTV 400.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!