silikon dielektryczny Dow Corning® 744

Dow Corning® 744 Adhesive Sealant

Biały termoutwardzalny tiksotropowy neutralny bezzapachowy (lekko wyczuwalny zapach alkoholu w początkowym procesie utwardzania), jednoskładnikowy, elastyczny, o średnim przepływie dielektryczny utwardzany w temperaturze pokojowej pod wpływem wilgoci klej – uszczelniacz dużej wytrzymałości i doskonałej przyczepności do większości materiałów stosowanych w elektronice i wielu innych gałęziach przemysłu mogący pracować w zakresie temperatur od. -45 Do 200 ° C. Głównym zadaniem tej elastycznej gumy jest ochrona przed wstrząsami mechanicznymi i termicznymi chronionych elementów.

Jest to typowy jednoskładnikowy kauczuk silikonowy RTV stosowany głównie, jako silikon ogólnego zastosowania w rozwiązaniach przemysłowych. Ponieważ produkt nie zawiera rozpuszczalników- pomieszczenie, w którym jest aplikowany nie wymaga wentylacji.

Silikon Dow Corning 744 neutralny (alkoxy) wykorzystywany jest głównie do zastosowań elektrycznych i elektronicznych ze wglądu na to, że nie powoduje korozji wrażliwych podzespołów w tym miedzi i innych metali wrażliwych oraz charakteryzuje go wysoka zdolność dielektryczna. Stosowany, jako uszczelnienie skrzynek połączeniowych, baterii, kondensatorów, płytek drukowanych, połączeń zasilaczy, silników elektrycznych, sterowników, cewek indukcyjnych, centrali alarmowych i zacisków oraz montaż czujników elektronicznych. Produkt jest odporny na trudne warunki atmosferyczne w przede wszystkim na promienie słoneczne (promieniowanie UV), dużą wilgotność (śnieg, deszcz) i ozon. Silikon-uszczelka DC 744 jest szczególnie odporne na korozję tworząc warstwę wiążącą na oczyszczonych powierzchniach z metalem, szkłem, silikonem lub żywicą organiczną i utwardzoną gumą silikonową. Uszczelnienie posiada wysoką elastyczność i doskonałe właściwości dielektryczne. Produkt jest szczególnie polecany do klejenia i powlekania podłoży aluminiowych, ceramicznych, metali, F4, tworzyw sztucznych. Wszystkie powierzchnie powinny być dokładnie czyszczone i odtłuszczone naftą, benzyną lakową, rozpuszczalnikiem ketonowym, metylowo-etylowym (MEK) lub innym odpowiednim rozpuszczalnikiem. Ścieranie powierzchnia jest zalecane w każdym przypadku, ponieważ zwiększa adhezję. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wiązania stosować można produkty Dow Corning 1200 lub Dow Corning P 5200.

Sposób nakładania elastomeru na powierzchnie jest typowy dla aplikacji silikonowych. Dow Corning744 może być stosowany bezpośrednio z pojemnika lub wytłacza się z kasety. Plastikowa dysza jest dostarczana do każdego opakowania, i może być cięta na żądany rozmiar i kształt niezbędny do zastosowania produktu. Jeżeli klej jest stosowany do łączenia dwóch powierzchni, to należy nanieść klej na jedną powierzchnię a następnie połączyć z drugą pamiętając by równomiernie rozprowadzić klej i wypierać wszelkie uwięzione powietrze. Najlepszą przyczepność uzyskuje się stosując około 0,1 do 0,3 mm grubości kleju. Silikon nakładać można ręcznie bądź automatycznie w zależności od posiadanych urządzeń i wielkości klejonych powierzchni. Po nałożeniu kleju należy pamiętać, że po około 30 minutach zaczyna tworzy się skórka (w temperaturze 23°C i wilgotności względnej 50%). Wszelkie przemieszczenie produktów na płytce powinny być zakończone przed tym okresem formowania się skórki. Po 50 minutach w tych warunkach, klej / uszczelniacz uzyskuje stwardnienie tzw. pyłosuchość, pozwalającą na ograniczona obsługę uszczelnianego elementu. Utwardzanie trwa jednak nadal wewnątrz powierzchni. W ciągu 24 godzin (w temperaturze pokojowej i wilgotności względnej 50% uszczelniacz będzie się utwardzał do głębokości około 3mm. Pełne utwardzanie fizyko-chemiczne trwa do 7 dni w temperaturze 23°C i wilgotności względnej 50%temperatura. Czas utwardzania jest dłuższy w niższych poziomach wilgotności. Efekt znacznego zmniejszenia utwardzania staje się widoczny poniżej 30% wilgotności względnej powietrza. Łagodne ciepło poniżej 60 °C może być wykorzystane do przyspieszenia czasu utwardzania. Należy pamiętać, że niektóre materiały, odczynniki, utwardzacze i zmiękczacze są zdolne do hamowania procesu utwardzenia. Oto niektóre z nich: węglik cyny i inne związki metaloorganiczne, gumy silikonowe z katalizatorem, siarki, polisulfidy, lub inne materiały zawierające siarkę, aminy, uretany lub materiały zawierające aminy, zmiękczacze na bazie węglowodorów nienasyconych oraz niektóre pozostałości topnika do lutowania.
Niektóre podłoża metalowe lub niereaktywne, powierzchnie z tworzyw sztucznych, takich jak teflon, polietylen lub polipropylen trzeba zastosować specjalne zabiegi powierzchniowe w celu zwiększenia ich przyczepności.
Wszystkie powierzchnie powinny być dokładnie oczyszczone i odtłuszczone przez zmywacze a następnie pokryte podkładem zwiększającym adhezje Molykote 1200 OS.

Podstawowe dane produktu DowCorning744

Norma Treść Jednostka wynik
CTM 0176 kolor biały
System utwardzania neutralny(aloksy)
Konsystencja niecieknąca pasta
Skład: kauczuk silikonowy RTV  
  Stabilność pracy w temperaturze ° C -45 do 200
CTM 0364 Szybkość wyciskania, 3,2 mm w 0,62 MPa g/min 184
CTM 0022 ASTM D07 92 Gęstość g / ml 1,4
CTM 095A Czas osiągnięcia pyłosuchości w 23 ° C, 50% wilgotności względnej minuty 55
  Czas utwardzania -0,6mm grubości godzin 48
  Pełna zdolność obciążeniowa dni 2
Właściwości mechaniczne, utwardzane 7 dni w powietrzu w temperaturze 25 ° C i 50% wilgotności
CTM 099 ASTM D 2240 Twardość Shore 39
CTM 137A ASTM D412 Wytrzymałość na rozciąganie Psi 380
   
MPa 2,6
CTM 137A ASTM D412 Wydłużenie całkowite % 630
CTM 0159A ASTM D624 Wytrzymałość na rozdzieranie - Die B N / cm 20
   
kN/m 14
Właściwości elektryczne, po 7 dniach utwardzania w temperaturze 23 ° C i 50% wilgotności względnej)
CTM 0114 ASTM D149 Wytrzymałość elektryczna kV / mm 16
  Przyczepność kg / cm 2 30
CTM 0249 ASTM D257 Skrośna Ohm.cm 1,0x1015
  Klasa niepalności UL UL 94 HB**  

ISO: Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna
DIN: Deutsche Industrie Norm
CTM:. Korporacyjna metoda badania, kopie CTM dostępne są na życzenie 
ASTM: Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów

** Badany materiał posiada klasę palności zgodnie z UL 94 HB, jeżeli po usunięciu płomienia:
a) Prędkość upalania się nie przekroczy 1,5” (38,1mm) na minutę, gdy grubość próbki jest z zakresu 0,120-0,500” (3,05-12,7mm) lub 
b) Prędkość upalania się nie przekroczy 3,0” (76,5mm) na minutę, gdy grubość próbki jest mniejsza niż 0,120” (3,05mm) lub
c) Spalanie ustanie zanim płomień osiągnie kreskę 4”

Opakowania: 310 ml, 18 kg, 200 kg

Normy i atesty: UL, 94 HB, produkt spełnia europejskie normy WEEE / RoHS.

Trwałość i magazynowanie: Przy przechowywaniu w temperaturze poniżej 32 °C w oryginalnych, zamkniętych pojemnikach, produkt ma okres trwałości 12 miesięcy od daty produkcji. Ponieważ DC 744 utwardza się pod wpływem wilgoci powstanie małego utwardzonego korka na końcówce kasety nie ma wpływu na pozostały w kasecie produkt.
Pojemniki powinny być przechowywane szczelnie zamknięte, tak by zminimalizować przestrzeń powietrza. Częściowo wypełnione pojemniki powinny być oczyszczone suchym powietrzem lub innym gazami np. azot.

Ograniczenia: DowCorning744 nie jest sprawdzony ani przetestowany, jako odpowiedni dla zastosowania medycznego lub farmaceutycznego. 

Nie zaleca się stosowania produktu: pod wodą, na powierzchniach przeznaczonych do malowania, w całkowicie zamkniętych przestrzeniach, ponieważ do utwardzenia potrzebny jest dopływ wilgotnego powietrza.

Tagi: silikon do elektroniki, silikon niekorozyjny, silikon dielektryczny, uszczelka do płytki drukowanej, silikon do silnika elektrycznego, silikon do cewki indukcyjnej.

Produkty o podobnych właściwościach: Dow Corning 709

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!