Powłoka do przenośników taśmowych DowCorning 236

DOW CORNING® 236 DISPERSION

DowCorning 236 to guma silikonowa o niskiej lepkości, która służy do ochrony urządzeń przed korozją, brudem, warunkami atmosferycznymi i jest typowa powłoką separacyjną (nie dotyczy silikonu).

Produkt najczęściej używany jest do pokrywania warstwa ochronną powierzchni przenośników taśmowych, taśm przenośnikowych, urządzeń produkcyjnych, rolek prowadzącychi w urządzeniach do rozpylania farb. Może być również stosowany do ochrony pojemników z tworzyw sztucznych, produktów z lateksu podlegających łatwemu zabrudzeniu, zapobiega przyczepności papieru do tkanin powlekanych. Oraz może być stosowany, jako środek ochronny do części z tworzywa sztucznego dla ochrony przed warunkami atmosferycznymi i materiałami lepkimi.

Warto zaznaczyć, że utwardzona powłoka DowCorning 236 jest dobrym izolatorem elektrycznym i tworzy gładką twardą białą powłokę gumową.

Powierzchnie, które chcemy pokryć DC 236 muszą być czyste i suche przed utwardzeniem. Wilgoć, tłuszcze, oleje, brud mogą zmniejszyć przyczepności silikonu do powłoki.Oczyść powierzchnię rozpuszczalnikiem, acetonem.Lub DowCorning Fluid OS w celu usunięcia wilgoci i osadów. Aby uzyskać lepszą przyczepność, można zastosować podkład DowCorning 1200 PrimeCoat lub DowCorning P5200. Należy pamiętać, aby warstwa podkładu była jak najmniejsza i nie powodowała powstania na powierzchni osadu.

DC 236 dostarczany, jako ciecz utwardza się w temperaturze pokojowej ananosi się go przez natryskiwanie, powlekanie wałkiem, malowanie pędzlem, zanurzenie, szczotkowanie.Lepkość najbardziej odpowiednią dla konkretnego systemu rozpylania powłoki można osiągnąć rozcieńczając DC 236 rozpuszczalnikiem takim jak nafta VM i P, lub płyn DowCorning OS Fluid.

Grubość nałożonej powłoki DowCorning 236 powinna wynosić od 4 do 18 milicali. Jeśli wymagane są grubsze sekcje, należy nałożyć dodatkową powłokę po upływie 2 do 4 godzin od naniesienia ostatniej powłoki. Zakładając, że utwardzanie odbywa się w temperaturze pokojowej i wilgotności względnej 50 %.

Naprawy powłoki mogą być wykonywane według tej samej procedury.

Podstawowe dane produktu DowCorning 236

Norma Treść Jednostka wynik
CTM 1 0176 Kolor, konsystencja Biała ciecz
Skład; jednoczęściowa dyspersja kauczuku silikonowego w rozpuszczalniku
  Typ utwardzania Neutralny- oksym
CTM 0022     Ciężar właściwy w 25 ° C   1,64
  Temperatura pracy w oC -40 do +150
CTM 0099 Twardość wg twardość Shore A Shore 20
CTM 0050 Lepkość dynamiczna* centypuaz 675
CTM 0010 Zawartość substancji stałych (nonvolatile) % 70
CTM 0 137A Wydłużenie przy zerwaniu % 500
CTM 0095 Czas pyłośuchości w 23 oC i -50% RH minuty 120
CTM 0084 Całkowite utwardzenie godz. 24
CTM 0 137A Wytrzymałość na rozciąganie psi 325
CTM 0021A Temperatura zapłonu, ClosedCup(tygiel zamknięty) oC 42289

CTM:. Corporate metoda badania, kopie CTM-tych dostępne są na życzenie

*Lepkość dynamiczna wyraża stosunek naprężeń ścinających do szybkości ścinania

Opakowania: 3,6 kg

Trwałość i przechowywanie: DowCorning 236 utwardza się przez wystawienie na działanie wilgotnego powietrza, dlatego pojemniki z produktem powinny być szczelnie zamknięte, gdy nie są używane. Przechowywać w temperaturze poniżej 32 ° C. Powłoka ma trwałość 12 miesięcy od daty produkcji.

Ograniczenia: Produkt może spowodować odbarwienie materiałów z mosiądzu, miedzi i innych metali wrażliwych. Może spowodować lekkie pęknięci lub rysy na niektórych rodzajach tworzyw sztucznych i poliwęglanu. Dlatego należy dokonać próby przed zastosowaniem. Dodatkowo wadą silikonów oksymowych jest wydzielanie podczas utwardzania szkodliwych substancji, wymagających użycia wyciągu lub odpowiedniej wentylacji podczas utwardzania

Klasyfikacja DOT: produkt łatwopalny

Produkt nie jest sprawdzony ani przeznaczony do zastosowań medycznych lub farmaceutycznych.

Tagi: powłoka silikonowa, powłoka separacyjna, ochrona taśmy przed brudem, silikon oksymowy.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!