Powłoka antykorozyjna do konserwacji metalu Metal Protector

MOLYKOTE® METAL PROTECTOR PLUS

Przeźroczysty chroniący przed korozją roztwór wosku  syntetycznego w spirytusowym nietoksycznym rozpuszczalniku o niskim współczynniku tarcia, kompatybilny z większością elastomerów (gumy) i  tworzyw sztucznych utwardzany w temperaturze pokojowej. Powłoka odporna jest na ujemne temperatury zewnętrzne i stosowana jest do ochrony przed korozją części metalowych podczas długotrwałego magazynowania oraz transportu, także morskiego. W skład produktu poza woskiem i rozpuszczalnikiem wchodzą również związki które są inhibitorami korozji. Pokrywa Metal protector plus jest idealna do obróbki i często wykorzystywana jest do zabezpieczania na zimę rowerów motorów i samochodów które nie są eksploatowane w czasie przerwy zimowej. Powłoka jest przejrzysta ale istnieje możliwość stosowania dowolnego barwnika rozpuszczalnego w spirytusie. Ponieważ powłoka nie jest tłusta po wyschnięciu, można ja stosować również w warunkach dużego zapylenia i kurzu lub brudu. Produkt bardzo dobrze sprawdził się jako element zabezpieczający formy, matryce  w czasie przechowywania lub przesyłki.

Przed zastosowaniem produktu należy oczyścić powierzchnię i pokryć ją przez zanurzenie, natryskiwanie lub malowanie. Suszyć w temperaturze pokojowej przez około 90 minut. W celu zwiększenia ochrony przed korozją powierzchnia może być pokryta z kilkoma warstwami, które nakładamy każdorazowo po wyschnięciu poprzedniej warstwy. Cienka powłoka może być usunięta przez rozpuszczenie powłoki w rozpuszczalnikach lakowych. Molykote Metal Protector Plus jest kompatybilny z konwencjonalnymi smarami nie jest konieczne, aby zmywać powłokę ochronną przed użyciem smaru.
Podstawowe dane produktu Molykote Metal Protector  Pluskup teraz emoly

Norma Teść Jednostka Wynik
CTM 0176B Kolor przeźroczysty
Temperatura pracy °C -40 do 120
ISO 2811 Gęstość w temperaturze 20 ° C g / cm 3 0,84
Temperatura zapłonu °C 28
ISO / R 1456 Ochrona przed korozją (test w komorze solnej) h 510
Współczynnik tarcia o skurczowym μ 0,12
Warunki utwardzania (czas / temperatura min / ° C 90/20

Termin przydatności: w przypadku przechowywania w temperaturze 20 °C w oryginalnych zamkniętych pojemnikach, produkt ten posiada okres trwałości 60 miesięcy od daty produkcji. Unikać kontaktu z oczami. 

Normy i Atesty: Spełnia wymagania: DEF 68 - 10/2 kod NATO C-634 MIL-C-81309

Tagi: jak zakonserwować rower na zimę, czym zakonserwować rower, powłoka rowerowa na zimę, roztwór wosku w aerozolu, zabezpieczenie matrycy, powłoka na formy.
Produkty o podobnych właściwościach: CavityWax, Terotex-Wax, AntiCorrosionWax Spray TC 72,Anti-CorrosionWaxCoating,AntiCorrosionWaxCoating Spray Manufacturers,OKS 2101,SACI 5300,SACI  5500,DECORDYN 350 Spray.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd