Pasta z MoS2 Molykote G

Molykote G

Pasta montażowa do dużej nośności i ekstremalnych ciśnień na bazie oleju mineralnego, mydła litowego i dwusiarczku molibdenu (MoS2) używana do smarowania połączeń gwintowanych i smarowania elementów ruchomych metalowych.

Największe zalety stosowania produktu to łatwy montaż i demontaż elementów posmarowanych, zapobieganie powstania tzw. ruchu stick-slip, znaczne zwiększenie odporności na ciepło i znaczne podwyższenie sił nacisku przenoszonych przez węzły smarne. Jeżeli chodzi o temperaturę pracy to w przypadku temperatury do 120 °C pasta Molykote G zachowuje się jako smar stały półpłynny, natomiast ze względu na karbonizację mineralnego oleju bazowego do temperatury 400 °C zachowuje się jako środek smarny stały a w środowisku wolnym od powietrza zachowuje swoje właściwości smarne do temperatury 1100 °C.

Sposób aplikacji jest typowy dla smarów stałych: oczyścić powierzchnie, które mają być smarowane a następnie za pomocą pędzla, szmatki, gąbki, szpachelki lub sztucznej skóry nałożyć pastę. Nie używać zbyt dużej ilości smaru, ponieważ z metalem pracuje tylko cienka warstwa. W celu poprawy przyczepności smar powinien być energicznie wcierany. Nie mieszać z smarów z innymi pastami lub olejami. Ponieważ pasta zawiera duże ilości dwusiarczku molibdenu i kilka innych składników o różnym ciężarze właściwym, co może powodować oddzielanie się tych produktów na warstwy ze względu na rzadki charakter pasty, należy przed użyciem dobrze wymieszać produkt.
Podstawowe dane Molykote G

Norma Treść Jednostka Wynik
CTM 0176 kolor Czarno-szary
Skład: Olej bazowy mineralny, Zagęszczacz mydło litowe, Dodatki ślizgowe (wypełniacze) - Smary stałe: dwusiarczek molibdenu> 60%
Temperatura pracy -20° C do +400 ° C z ograniczonym dostępem powietrza do +1100 ° C
Temperatura pracy, jako smar - 20 do 120° C
ISO 2137 Penetracja mm/10 310-360
Klasa NLGI 0-1
ISO 2811 Gęstość w 20 º C g / ml 1,86
ASTM D130 Stopień korozji na płytce miedzianej 1b
ASTM-D2625 Krytyczne (metoda Falex) na powierzchni bez wstępnej obróbki / po fosforanowanie / piaskowane kN 14.7 / - / -
DIN 51 350 pt.5 index nośności (test Four Ball tarcia, 1740 ob/min/392 N/75 ° C / 1 h) mm 0,91
Współczynnik tarcia pasowaniem wciskowym
0,12 (tarcia stali na stali z szybkością 1,5 mm / min, a ciśnienie 69 MPa)
ASTM D 2670 Obciążenie zespawania N 14700

CTM (Korporacyjna metoda badań) odpowiadają standardowym testom ASTM w większości przypadków.
ASTM: Amerykańskiego Towarzystwa Badań i Materiałów. 
ISO: Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna
DIN: Deutsche Industrie Norm

JIS: JapaneseIndustrial Standard. 

Opakowania: 100g (60 szt. w kartonie), 500g, 2 kg, 6 kg.

Termin przydatności i przechowywanie: w przypadku przechowywania w oryginalnych nieotwartych pojemnikach w chłodnym, ciemnym miejscu produkt, posiada okres trwałości 36 miesięcy od daty produkcji.

Ograniczenia:  Produkt ten nie został przetestowany ani przedstawiony, jako odpowiedni dla personelu medycznego lub farmaceutycznego wykorzystania.

Tagi: dwusiarczek molibdenu, pasta do dużego nacisku

Produkt jest dostępny tylko na rynku azjatyckim.

Na rynku europejskim zamiennym produktem jest pasta Molykote G-Rapid plus

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!