Molykote L-1428

Molykote® L-1428

Syntetyczny wysokotemperaturowy niepalny opracowany na bazie poliesteru (PAO) olej łańcuchowy z dodatkiem środków przeciwzużyciowych i właściwościach mocno antykorozyjnych. Olej składa się z estru poliolu i węglowodorów syntetycznych przeznaczonego do stosowania w wysokich temperaturach. Produkt stosowany do smarowania łańcucha pracującego w otwartej przestrzeni, łożysk w systemach centralnego smarowania. Zastosowane lepiszcze zwiększa przyczepność do metalu, ale nie powodując pogrubienie warstwy smarnej. Wysoka wydajność użytych dodatków zmniejsza zużycie oleju w procesie smarowania i dzięki przeciwutleniaczom i środkom antykorozyjnym sprawia, że proces smarowania staje się niedrogi w eksploatacji.

Produkt DC L-1428 sprawdza się przy smarowaniu prowadnic, wrzecion, lin, otwartych przekładni oraz elementów nośnych pracujących w warunkach dużej wilgotności i temperatury. Doskonała przyczepność powoduje, że smar nie jest zmywany przez wodę i zapewnia doskonałą ochronę przed korozją i nie tworzy osadów węglowych po zużyciu. Molykote L1428 wysokotemperaturowy olej łańcuchowy jest syntetycznym olejem stworzonym, aby zapobiegać utlenianiu i rozkładowi termicznemu oraz utrzymaniu stabilnego i długotrwałego działania smarnego w szerokim zakresie temperatur i przy dużych obciążeniach, co zapewnia możliwość pracy w trudnych i agresywnych mediach nie powodując zmian składu chemicznego oleju podczas pracy.

Molykote L-1428 jest również odpowiedni do zastosowań wymagających wysokiej temperatury w tym również pracy łożyska. Testy przeprowadzone w jednym z dużych koncernów przemysłowych wykazały, a był to w okresie testowania 1 roku, ze opisywany olej był jednym z najbardziej ekonomicznych środków smarnych do łańcucha dostępnych dla przemysłu. Zastosowany produkt L-1428 z firmy Dow Corning pomógł obniżyć ogólne koszty utrzymania, zmniejszyć znacznie opór łańcucha i jego zużycie oraz przedłużyć odstępy spustowe dla wymiany oleju i zapobiegł kosztownym przerwom produkcyjnym.

Podstawowe dane produktu Molykote L-1428

Norma Treść Jednostka wynik
 CTM Kolor   Słomkowy
 Skład: syntetyczny olej bazowy-poliester(PAO), dodatki - inhibitory korozji i przeciwzużyciowe
DIN 51 757 Gęstość w temperaturze 20 ° C g / ml 0,94
  Zakres temperatur ° C - 15 do 203
DIN 51 562 Lepkość w temperaturze 100 ° C mm ² / s 24
DIN 51 562 Lepkość w temperaturze 40 ° C mm ² / s 285
ASTM D2270 Lepkość oleju bazowego mm ² / s 110
ISO 6247 Skłonność do pienienia   <25
DIN ISO 3016 Temperatura krzepnięcia ° C -15
DIN ISO 2592 Temperatura zapłonu Closed Cup ° C 243
DIN ISO 2592 Temperatura zapłonu ° C 300
  Stabilność termiczna Pozytywny wynik testu
ASTM D 2896 Liczba kwasowa, mg KOH na 1 g   0,5
ASTM D 1401 Oddzielanie od wody (deemulgacja), ml / ml / ml (min) 40/40/0 (1)
ASTM D665, B Zdolność do zapobiegania korozji test został zakończony pomyślnie
ASTM D130 Stopień korozji na płytce miedzianej   1a

CTM: Korporacyjna metoda badań. Egzemplarze CTM są dostępne na życzenie.

DIN: Deutsche Industrie Norm

ASTM: Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów.

ISO: Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna.

Normy i atesty: odporny na utlenianie, odporny na wodę, NSF H-2, koszerny, koszerny na Paschę.

Opakowanie produktu: 18,9 l, 208 litrów.

Trwałość i przechowywanie: przy przechowywaniu w temperaturze poniżej 40 ° C w oryginalnych zamkniętych pojemnikach, produkt ten posiada okres trwałości 60 miesięcy od daty produkcji

Ograniczenia: Produkt ten nie jest sprawdzony ani przedstawiony, jako odpowiedni do zastosowań medycznych lub farmaceutycznych.

Tagi; metal/metal, olej do łańcucha, smarowanie łańcucha, jak smarować łańcuch, czym smarować łańcuch, smarowanie łańcucha, P-1428, olej do łańcucha, oliwka łańcuchowa, syntetyczny olej do łańcucha, płynny smar do łożysk, smar do prowadnic liniowych, smar zapobiegający korozji, smar do łańcucha wysokotemperaturowy, olej do przekładni otwartych, smar do wrzecion, olej bazowy polio li.

Produkty o podobnym zastosowaniu lub składzie chemicznym:, BIO H,  PL 488, Shell, Cassida Chain, Anderol 6220, Viscochain, Viscoleb, Krytox GPL 100, Statoil ChainWay HT, Turmotempoil, Turmofluid MB, McLube, Lube BearingEcoLine, Chain &Roller, Klbersynth GEM 4 N, ISO Grade 220 Polyalphaolefins, Mobil DTE Extra Heavy, Kaeser Omega SB-220, Ultrachem PD Blower, ECA PD Blower, Mobil SHC 630, Synthetic Oil 271A, SYNOLAN 3000

 

olej do łańcucha

oliwka do łańcucha

smar wysokotemperaturowy do łańcucha

olej do łożysk

smar do wrzecion
smar do lin
Our website is protected by DMC Firewall!