Powłoka do formowania stali na gorąco Molykote HTF

Molykote® HTF

Molykote HTF jest to biała zawiesina stałych smarów w oleju mineralnym, powłoka przeznaczona do smarowania elementów tłoczonych prasami i tłocznikami pracującymi przy wysokich temperaturach. Ułatwia proces kucia, poprawa jakości produktów, oraz ochroni sprzęt przed uszkodzeniami. Zawartość oleju mineralnego ulatnia się w wysokich temperaturach, bez pozostawiania śladów. Zasada działania produktu DC HTF polega na tworzeniu się oddzielnej warstwy smarującej między narzędziem a maszyną. Produkt jest w stanie pracować w szerokim zakresie temperatur (20 ° C do 1150 ° C) i wykazuje się dużą nośnością. Pozwala przedłużyć żywotność narzędzi, zapobiega rysowaniu i bruzdowaniu powierzchni, redukuje tarcie i ścieranie, eliminuje zatarcie. Ze względu na duża nośność szczególnie polecany do operacji formowania na gorąco (używany z powodzeniem do zginania na gorąco płaskiej stali St 37 lub St 70) wytłaczania lub kucia matrycowego. Wytłaczanie polega na wyciskaniu uplastycznionego tworzywa przez dyszę wytłaczarki, która nadaje gotowy kształt formowanemu przekrojowi. Dysza znajduje się w głowicy wytłaczarki, do której ślimak podaje uplastycznione tworzywo.
W wytłaczarkach układ plastyfikujący, składający się ze współpracujących ze sobą ślimaka i cylindra, można podzielić na trzy strefy: zasilania, sprężania i dozowania. Stosowany do tłoczenia na gorąco stożków czopujących ze stali Ms 58. Przez odpowiednią kombinację MOLYKOTE HTF oraz pasty HTP (zależnie od używanego materiału) osiągnięte mogą być różne stopnie formowania i gęstości środka. Taka mieszanka produktów jest doskonałym zabezpieczeniem metalu przed odwęgleniem i utlenieniem w przypadku wygrzewania przedmiotów. Podstawowe cechy Molykote HTF to; zdolność przenoszenia dużych obciążeń; tworzenie się pomiędzy narzędziem i urządzeniem warstwy smarnej oddzielającej. Szeroki zakres temperatury roboczej oraz zdolność odparowania oleju mineralnego w wysokiej temperaturze, nie pozostawiając zanieczyszczeń, co znacznie wydłuża żywotność narzędzi i powoduje  łatwe oddzielanie się wytwarzanych produktów. Składniki produktu to: olej mineralny, stały środek smarny, stabilizator i zagęszczacz. W szczegółach wygląda to tak; hydrorafinowane lekkie związki parafinowe stanowią 79 %; siarczek cynku 12, 0 %; ciężkie związki parafinowe <= 7, 8 %; lekkie związki parafinowe <= 7,2 %. Zawarte w zawiesinie w oleju mineralnym związki w wysokich temperaturach ulegają odparowaniu, nie pozostawiając żadnych resztek na metalu.
Molykote to powłoka Molding HTF - biała zawiesina (dyspersja) stałych środków smarnych w oleju mineralnym. Dyspersja Molykote jest drobno rozdrobnionym ciałem stałym zawieszonym w oleju. Stosowane jest głównie, jako dodatek eliminujący tarcie oraz w celu zwiększenia nośności i prędkości przetwarzania, usunięcia korozji i ułatwienia demontażu i poprawy smarowania.kup teraz emoly

 Podstawowe dane Molykote HTF

Norma Treść Jednostka wynik
 CTM0176 Forma fizyczna gęsta ciecz
 CTM0176 Kolor biały
DIN 53 217 Gęstość w 20 º C g/ml 0,9
DIN 53 211 Lepkość mm /s 29
Temperatura pracy w º C -20 do +1150
Nośność, ochrona przed zużyciem Four-ball tester (VKA)
DIN 51 350 pt.4 Obciążenie zespawania N 2100
DIN 51 350 T.3 Wżery zużyciowe pod obc. 800 N mm 1,5

CTM (Corporacyjna metoda badań) odpowiadają standardowym testom ASTM w większości przypadków. Kopie CTM dostępne na żądanie
ASTM: Amerykańskiego Towarzystwa Badań i Materiałów.
DIN: Deutsche Industrie Norm

Opakowania: 5kg, 180 kg

Trwałość i magazynowanie:  przy przechowywaniu produktu w zamkniętych oryginalnie opakowaniach i chłodnym miejscu (do +22 ºC) okres trwałości wynosi 12 miesięcy od daty produkcji..

Ograniczenia: Produkt nie został przetestowany ani przedstawiony jako odpowiedni dla personelu medycznego lub farmaceutycznego.

Tagi: smarowanie elementów tłoczonych, smar do elementów kutych, smar eliminujący tarcie,

Produkty o podobnym zastosowaniu lub składzie technicznym: Fuchs 'Eco Draw HVE 1, Klübertec ST 4-701, OKS 280, MC-1603 TAP DRILL FREE.

kucie matrycowe

smar dla walcowni

środek smarny wysokotemperaturowy

preparat zwiększający trwałość narzędzi

powłoka ułatwiająca formowanie stali

Molykote HTF
DMC Firewall is a Joomla Security extension!